A- A+
Van Bölge Adliye Mahkemesi Staj Koordinatörü Çetin SAKAR'ın Organizesi ve Katılımı ile Van Bölge Adliye Mahkemesine Görevlendirilen 24. Dönem Hâkim ve Savcı Adaylarına Yönelik Bir Dizi Faaliyetler Düzenlendi

Van Bölge Adliye Mahkemesinde geçici olarak görevlendirilen 24. Dönem adli yargı hâkim ve savcı adaylarına yönelik Van Bölge Adliye Mahkemesi Staj Koordinatörü Çetin SAKAR'ın organizesi ve katılımı ile bir dizi faaliyetler düzenlendi.

Bu kapsamda;

İlk etapta Van Bölge Adliye Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Emirşah BAŞTOĞ ve Cumhuriyet Başsavcısı Salih ŞENGÖZ ile tanışma toplantısı düzenlenmiştir. 

Hâkim ve savcı adaylarının Van Bölge Adliye Mahkemesi stajları döneminde stajlarının verimli geçmesi için çalışma odası ve UYAP bağlantısı bulunan bilgisayar tahsis edilmiştir.

Van Bölge Adliye Mahkemesi Staj Koordinatörü Çetin SAKAR tarafından "İstinaf Yargı Yolu ve İstinaf Savcısının Görev ve Yetkileri" ve Van Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi Daire Başkanı Onur SERT tarafından "Terör Suçları" konulu seminerler gerçekleştirilmiştir.

Dış kurum ziyaretleri kapsamında ilk olarak Van 1. İcra Müdürlüğü ziyaret edilerek, İcra müdürü tarafından "Cumhuriyet Savcısının İcra Denetimi" konulu sunum gerçekleştirilmiştir.

Van İl Seçim Müdürlüğü ziyaret edilerek seçim müdürü tarafından "İl ve İlçe Seçim Müdürlüklerinin Görev, Yetki ve Sorumlulukları" konulu sunum gerçekleştirilmiştir.

Van Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ziyaret edilerek, denetimli serbestlik müdürü tarafından "Müdürlüğün Görevleri" konulu sunum gerçekleştirilmiştir.

İpekyolu İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaret edilerek kurum yetkilileri tarafından "Cumhuriyet Savcısının Nezarethane Denetimi" konulu sunum gerçekleştirilmiştir.

Tuşba Kaymakamlığı ziyaret edilerek kurum yetkilileri tarafından "Resmi Davranış Kuralları" konulu sunum gerçekleştirilmiştir.

Van Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ziyaret edilerek il müdür yardımcısı tarafından müdürlük bünyesinde faaliyet gösteren "ŞÖNİM (Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi) Görevleri" konulu sunum gerçekleştirilmiştir.

Van Kadın Konukevi ziyaret edilerek konukevi müdürü tarafından "Konukevlerinin Amaçları" konulu sunum gerçekleştirilmiştir.

Van ÇİM (Çocuk İzleme Merkezi) ziyaret edilerek kurum yetkilileri tarafından "Kurumun Tanıtımı, İfade Alınış Usulleri" konulu sunum gerçekleştirilmiştir.

AGO (Adli Görüşme Odası) ziyaret edilerek kurum yetkilileri tarafından "AGO'nun İşleyiş ve Amaçları" konulu sunum gerçekleştirilmiştir.

Son olarak ise Van Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ziyaret edilerek Cezaevi Savcısı tarafından "Cezaevlerinin Tipleri ve İşleyişleri" konulu sunum gerçekleştirilmiştir.

Adres

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

Özlük İşlemleri : +90 312 414 6340

Sınav İşlemleri : +90 312 414 6308

Faks : +90 312 425 4026

E-Posta

adaylik@adalet.gov.tr

altbilgi
Hâkim-Savcı adaylarına ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, video, doküman, yayınlar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü | 2021 © Tüm Hakları Saklıdır.

Sitemizi Bugün : 0 - Toplam : 0 kişi ziyaret etmiştir. © 2021 - WebPortal