A- A+
Staj Koordinatörü Kütahya Hâkimi Fatma YILMAZ'ın Organizesi ve Katılımı ile 25. Dönem Hâkim ve Savcı Adaylarına Yönelik Dış Kurum Ziyaretleri Gerçekleştirildi

Kütahya Adliyesinde görev yapan 25. Dönem adli yargı hâkim ve savcı adaylarına yönelik Staj Koordinatörü Kütahya Hâkimi Fatma YILMAZ'ın organizesi ve katılımı ile Cumhuriyet Savcısı Erkan PİR refakatinde 26.03.2021 tarihinde Kütahya İl Emniyet Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirildi. Kütahya İl Emniyet Müdürü Necmettin KILIÇ tarafından adaylara genel olarak emniyet teşkilatının yapısı ve işleyişi tanıtılmış olup, adli kolluk hizmetinin yürütülmesi bakımından yargı makamları ile olan ilişkileri, nezarethaneler, avukat görüşme odaları, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü gibi bu hizmetlerin yerine getirildiği birimler, çalışma yöntemleri ve sahip olunan teknik araç-gereçlerle ilgili bilgilendirme yapıldı.

27.03.2021 tarihinde ise Cumhuriyet Savcısı Adem ÖZKAN refakatinde Kütahya İl Jandarma Komutanlığına ziyaret gerçekleştirildi. Kütahya İl Jandarma Komutanı Albay Murat KIRBAÇ tarafından adaylara genel olarak jandarma teşkilatının yapısı ve işleyişi tanıtıldı. Ayrıca adli kolluk hizmetinin yürütülmesi bakımından yargı makamları ile olan ilişkileri, bu hizmetlerin yerine getirildiği birimler, çalışma yöntemleri, sahip olunan teknik araç-gereçler, sorgu odaları, olay yeri inceleme işlemleri gibi konular hakkında somut örnekler üzerinde gösterilmek suretiyle bilgilendirmeler yapıldı.

Adres

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

Özlük İşlemleri : +90 312 414 6340

Sınav İşlemleri : +90 312 414 6308

Faks : +90 312 425 4026

E-Posta

adaylik@adalet.gov.tr

altbilgi
Hâkim-Savcı adaylarına ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, video, doküman, yayınlar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü | 2021 © Tüm Hakları Saklıdır.

Sitemizi Bugün : 0 - Toplam : 0 kişi ziyaret etmiştir. © 2021 - WebPortal