Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

A- A+
İstanbul Anadolu Adliyesinde Hâkim ve Savcı Adayları Staj Merkezi Açıldı

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğümüzce yürütülen Hakim ve Savcı Adaylarının Staj Verimliliğinin ve Etkinliğinin Artırılması Projesi kapsamında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca İstanbul Anadolu Adliyesinde Hâkim ve Savcı Adayları Staj Merkezi oluşturuldu. Söz konusu merkezde hakim ve savcı adayları için UYAP bağlantılı bilgisayarların bulunduğu çalışma ve dinlenme odası, kütüphane, çeşitli etkinlik, seminer ve eğitimlerde kullanılmak üzere içinde projeksiyon cihazı ve ses sistemi yer alan 50 kişilik konferans salonu, kurgusal duruşmaların yapılabileceği aynı zamanda SEGBİS bağlantısı olan duruşma salonu yapıldı.

15 Ocak 2021 tarihinde, saat 11:00’de İstanbul Anadolu Adliyesi Şehit Cumhuriyet Savcısı Hakan KILIÇ Konferans Salonunda 24. ve 25. dönem hâkim ve savcı adaylarının katılımıyla tanışma toplantısı düzenlendi. 90 hâkim ve savcı adayının katıldığı toplantıda İstanbul Anadolu Adliyesi Staj Koordinatörü Cumhuriyet Başsavcı Vekili Önder YAMAN ile Adli Yargı Adalet Komisyonu Üyesi Nihat ZİNCİRLİ adaylara genel bilgilerle birlikte staj merkezinin amacı, önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek faaliyetler, eğitim ve seminerler hakkında bilgiler vererek adayların çeşitli konulardaki sorularını yanıtladı. 

Toplantıya katılan hâkim ve savcı adayları ülkemizdeki adliyelerde ilk kez oluşturulan hâkim ve savcı adayları staj merkezinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. İstanbul Anadolu Adliyesi E Blokta yer alan Hâkim ve Savcı Adayları Staj Merkezi Adli Yargı Adalet Komisyonu Üyesi Nihat ZİNCİRLİ, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Uğur SEÇGİN ve Staj Koordinatörü Cumhuriyet Başsavcı Vekili Önder YAMAN ile hâkim ve savcı adaylarının katılımıyla açılarak gezildi.

Ulusal basında da kendisine yer bulan Hâkim ve Savcı Adayları Staj Merkezinin açılış haberlerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Anadolu Ajansının haberine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Sabah Gazetesi haberine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Habertürk haberine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Adres

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

Özlük İşlemleri : +90 312 414 6340

Sınav İşlemleri : +90 312 414 6308

Faks : +90 312 425 4026

E-Posta

adaylik@adalet.gov.tr

altbilgi
Hâkim-Savcı adaylarına ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, video, doküman, yayınlar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü | 2021 © Tüm Hakları Saklıdır.

Sitemizi Bugün : 0 - Toplam : 0 kişi ziyaret etmiştir. © 2021