Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

A- A+
Sivas Adliyesi Staj Koordinatörü Cumhuriyet Savcısı Halil ÇALIK'ın Organizesi ve Katılımı Sivas Adliyesinde Görev Yapan Hâkim ve Savcı Adaylarına Yönelik Kurgusal Duruşma Gerçekleştirildi

Genel Müdürlüğümüzce yürütülen "Hâkim ve Savcı Adaylarının Staj Verimliliğinin ve Etkinliğinin Artırılması Projesi" kapsamında Sivas Adliyesinde görev yapan hâkim ve savcı adaylarına yönelik Sivas Adliyesi Staj Koordinatörü Cumhuriyet Savcısı Halil ÇALIK'ın organizesi ve Sivas 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Halim ASLAN'ın katılımı ile kurgusal duruşma gerçekleştirildi.

Sivas Adliyesi'nde 11 hâkim ve savcı adayının katılımıyla 1. Ağır Ceza Mahkemesi duruşma salonunda 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Halim ASLAN'ın yönetiminde gerçek olaylar üzerinden gerçekleştirilen kurgusal duruşma ile hâkim ve savcı adayları bilgilerini pratiğe dönüştürme imkânı buldu. 

Hâkim ve savcı koltuğuna adaylar otururken, sanık ve avukatları da yine hâkim ve savcı adayları canlandırdı.  Duruşmada iki sanığın öldürmeye teşebbüs suçundan yargılamasını yapıldı. Gerçek bir duruşmanın usul ve esaslarına ilişkin göre yapılan kurgusal duruşmada mahkeme heyeti sanıklar, müştekiler ve taraf avukatlarını dinleyerek hüküm kurdu. 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Halim ASLAN adaylara duruşmada özellikle dikkat edilmesi gereken hususlarda bilgi verdi. Adayların sorularını da yanıtlayan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Halim ASLAN meslek yaşamlarında adaylara başarılar diledi.

Adres

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

Özlük İşlemleri : +90 312 414 6340

Sınav İşlemleri : +90 312 414 6308

Faks : +90 312 425 4026

E-Posta

adaylik@adalet.gov.tr

altbilgi
Hâkim-Savcı adaylarına ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, video, doküman, yayınlar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü | 2021 © Tüm Hakları Saklıdır.

Sitemizi Bugün : 0 - Toplam : 0 kişi ziyaret etmiştir. © 2021