Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

A- A+
Ordu Adliyesi Staj Koordinatörü Hâkim Hakan YAZICI’nın Organizesi ve Katılımı ile Ordu Adliyesinde Staj Yapan Hâkim ve Savcı Adaylarına Yönelik Çeşitli Faaliyetler Düzenlendi

Ordu Adliyesi Staj Koordinatörü Hâkim Hakan YAZICI’nın organizesi ve katılımı ile Ordu Adliyesinde staj yapan hâkim ve savcı adaylarına yönelik;

12. dönem avukatlıktan geçiş hâkim adayı, 26. dönem ve 27. dönem hâkim ve savcı adaylarının staj dönemine ilişkin program ve değerlendirme sistemi hakkında bilgilendirme amaçlı toplantı yapılmıştır.

12. dönem avukatlıktan geçiş hâkim adayı ve 26. ve 27. dönem hâkim ve savcı adaylarına yönelik Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Hasan UÇAK, ‘’Cumhuriyet Başsavcılığı Teşkilatı, Başsavcı-Savcı İlişkisi ve Teşkilat İç İşleyişi Konuları ile Mesleki Etik, Mesleki Kimlik, Mesleki ve Kişisel Tecrübeler’’ konularında bilgi ve tecrübelerini aktarmıştır.

Cumhuriyet savcısı adaylarına ‘’Memur Suçları ve Soruşturma Usulü’’ konulu etkinlik kapsamında Cumhuriyet savcısı Muhammed ŞEVKETOĞLU tarafından dikkat edilecek hususlar ve uygulanacak esaslar konusunda eğitim verilmiştir.

12. dönem avukatlıktan geçiş hâkim adayı ve 26. ve 27. dönem hâkim ve savcı adaylarının mesleki gelişimlerine katkı sunması bakımından Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde, uygulamalı şekilde bu birimlerin faaliyetleri hakkında çalışma ziyareti düzenlenmiştir.

26 ve 27. dönem hâkim adaylarına Kadastro Mahkemesi Muhakemesi kapsamında görülen dava çeşitleri ve yargılama usulleri hakkında bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

26 ve 27. dönem Cumhuriyet savcısı adaylarına Cumhuriyet savcısı Uğur KORKMAZ tarafından ‘’Aile İçi Şiddet ve Cinsel Dokunulmazlığa Karşı İşlenen Suçlar Bakımından Soruşturma Usulleri’’ konulu eğitim düzenlenmiştir.

26. ve 27. dönem hâkim ve savcı adayları ile 12. dönem avukatlıktan geçiş hâkim adayına Ordu 5. Asliye Ceza Mahkemesinin duruşmasına katılımları sağlanarak Hâkim Orhan ÖZYURT tarafından “Asliye Ceza Mahkemesi Yargılamasında Dikkat Edilecek Hususlar ve Duruşma Yönetimi” konularında eğitim verilmiştir.

12. dönem avukatlıktan geçiş hâkim adayı ile 26. ve 27. dönemler hâkim adaylarına Ordu 3. Asliye Hukuk Mahkemesi hâkimi Maksut ÖZDEMİR tarafından “Yargılama Giderleri” konusunda eğitim verilmiştir arz ederim.

26. ve 27. dönem Cumhuriyet savcısı adaylarına Cumhuriyet savcısı Aytaç ARSLAN tarafından “Bilişim Suçları ve Soruşturma Usulleri” konulu eğitim verilmiştir.

26. ve 27. dönem hâkim ve savcı adaylarına 2. Asliye Ceza Mahkemesi hâkimi Özge AKŞAHİN tarafından “İddianamenin İade Sebepleri Ve Kabulü, Asliye Ceza Mahkemesi Tensip Zaptı Düzenlenmesi“ konularında eğitim verilmiştir.

26. ve 27. dönem Cumhuriyet savcısı adaylarına Cumhuriyet savcısı Erdal DÜVEN tarafından “Kasten Yaralama Suçu İle İlgili Soruşturma Usulleri” konulu eğitim verilmiştir.

26. ve 27. dönem hâkim ve savcı adaylarına Cumhuriyet savcısı Faruk TUZLU tarafından “İlamların İnfaz Aşaması” hakkında eğitim verilmiştir.

Adres

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

Özlük İşlemleri : +90 312 414 6340

Sınav İşlemleri : +90 312 414 6308

Faks : +90 312 425 4026

E-Posta

adaylik@adalet.gov.tr

altbilgi
Hâkim-Savcı adaylarına ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, video, doküman, yayınlar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü | 2021 © Tüm Hakları Saklıdır.

Sitemizi Bugün : 0 - Toplam : 0 kişi ziyaret etmiştir. © 2021