Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

A- A+
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı ile Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Arasında Hâkim ve Savcı Adaylarının Yüksek Lisans Eğitimi Almalarına Dair Protokol İmzalandı

Antalya Adliyesinde stajlarını yapmakta olan hâkim ve savcı adaylarının lisansüstü eğitim görmeleri amacıyla düzenlenen “Lisansüstü Eğitim İşbirliği Protokolü” Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı ile Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü arasında 05.04.2021 tarihinde imzalandı.

Antalya Adliyesinde bulunan Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim KİRAZ toplantı salonunda gerçekleştirilen programa Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İNAL, Akdeniz Üniversitesi Rektörü sayın Prof. Dr. Özlenen ÖZKAN ile hâkim ve savcı adayları katıldı.

Protokolün imzalanmasından memnuniyet duyduğunu belirten Cumhuriyet Başsavcısı Halil İNAL, yaptığı konuşmasında; “Adalet Bakanlığınca başlatılan “Hakim ve Savcı Adaylarının Staj Verimliliğinin ve Etkinliğinin Arttırılması Projesi” kapsamında yapılan ortak eğitimler, konferans, seminer gibi çalışmalarla Hakim ve Savcı adaylarının mesleki ve kişisel gelişimleri desteklenmektedir. Hakim ve Savcı adaylarının mesleğe uyum sağlamalarını hızlandırmak ve meslek öncesi pratik bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla çeşitli kurumlarla işbirliği protokolleri yapılmaktadır. Bu kapsamda;  Antalya Adliyesinde görevli Hakim ve Savcı adaylarının Lisansüstü eğitim görmeleri amacıyla işbirliği protokolü imzalanması ile Hakim ve Savcı adaylarının Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde devam eden anabilim dallarında lisansüstü eğitim görmelerine imkan sağlanacaktır. Ayrıca, yabancı dil öğrenmelerinin teşviki amacıyla Hakim ve Savcı adaylarına yabancı dil eğitimi verilmesine dair Antalya Cumhuriyet Başsavcılığımız ve Akdeniz Üniversitesi arasında 2020 yılında protokol imzalanmış, yabancı dil eğitimi almak isteyen Adliyemizde görevli Hakim ve Savcı adayları halen bu protokolden yararlanmaktadır. Adliyemizde görevli Hakim ve Savcı adaylarının Akdeniz Üniversitesi bünyesinde yürütülecek olan lisansüstü programlardan yararlanabilecek olması gerçekten büyük önem arz etmektedir. Umarım bu protokol, meslektaşlarımızın alanlarında akademik yönden ilerlemelerine ve bu anlamda kendilerini geliştirebilmelerine fırsat ve imkan sağlar. Protokolün hazırlanmasında katkıları olan başta Üniversite Rektörümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Protokolün her iki kuruma da hayırlı olması temennisinde bulunan Akdeniz Üniversitesi Rektörü sayın Prof. Dr. Özlenen ÖZKAN, Cumhuriyet Başsavcılığı ile bu protokolü yapmaktan mutluluk duyduklarını, bu anlamda başta Adliyemiz olmak üzere tüm kamu kurumlarımız ile eğitim öğretim alanında işbirliği yapmak istediklerini ve bu alanda yardımcı olmaya hazır olduklarını dile getirdi.

5 yıl geçerli olacak Lisansüstü Eğitim İşbirliği Protokolünde, ilgili mevzuat hükümleri gereğince hâkim ve savcı adaylarına yüzde elli oranında ilave kontenjan ayrılması hususu hükme bağlandı.

Ulusal ve yerel basında da kendisine yer bulan protokol haberlerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Sabah Gazetesi haberine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Milliyet Gazetesi haberine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Habertürk haberine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Posta Gazetesi haberine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Haberler.com haberine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Sondakika.com haberine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Mynet.com haberine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Tarsushaber.com haberine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

BuyukAntalya.com haberine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Adres

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

Özlük İşlemleri : +90 312 414 6340

Sınav İşlemleri : +90 312 414 6308

Faks : +90 312 425 4026

E-Posta

adaylik@adalet.gov.tr

altbilgi
Hâkim-Savcı adaylarına ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, video, doküman, yayınlar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü | 2021 © Tüm Hakları Saklıdır.

Sitemizi Bugün : 0 - Toplam : 0 kişi ziyaret etmiştir. © 2021